Sadzenie lasu

11 kwietnia  . uczniowie wolontariatu w Nadleśnictwie - Drzewce posadzili sadzonki brzozy. Nadleśniczy Pan Aleksander Tomala przeprowadził pogadankę na temat  co można, a czego nie można podczas przebywania w lesie. Przed sadzeniem drzewek wyjaśnił w jaki sposób sadzi się sadzonki. Następnie wspólnie wykonano sadzenie. Dzieci dowiedziały się, że o las trzeba dbać nie tylko nie śmiecąc, ale i np. wycinając stare drzewa a na ich miejsce sadzić nowe.

                                                                                   Wolontariat

Czytaj więcej...

Podsumowanie pracy

W Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie na wolontariacie wprowadzono do grona nowych kandydatów i przeprowadzono pogadankę kim jest wolontariusz, czym się zajmuje i kto może nim zostać. Przypomniano zasady i kodeks wolontariusza.  Omówiono organizacje, fundacje i stowarzyszenia, które zajmują się pomocą ludziom a przede wszystkim dzieciom. Do lekcji wykorzystano materiały i slajdy zamieszczone na stronie akcji.

Czytaj więcej...

Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartkach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość.

Uczniowie Wolontariatu włączyli się w akcję z życzeniami dla Powstańców Warszawskich. Pocztówki zostały przekazane w formie tradycyjnej. Tym samym uczniowie chcieli uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i pokazać, że pamiętają o poświęceniu jaki dokonali dla Polski.

Pamiętamy o poległych

28 października uczniowie Wolontariatu wybrali się do wsi Gaśno. Nad brzegiem jeziora znajduje się pomnik upamiętniający bitwę stoczoną przez oddział powstańców dowodzony przez Łakińskiego z oddziałami rosyjskimi 12 marca 1863 r. Część powstańców została otoczona przez Rosjan w okolicach wsi Gaśno i została zepchnięta do stawu, gdzie 49 poniosło śmierć. Wkrótce na miejscu bitwy okoliczna ludność postawiła drewniany krzyż.

Czytaj więcej...

Zbiórka kasztanów i żołędzi

W październiku przekazaliśmy do Nadleśnictwa w Gostyninie kasztany i żołędzie, które uczniowie zbierali przez cały październik, a przynosiły do szkoły w dwóch turach.

Przekazane dary lasu posłużą dokarmieniu zwierzyny leśnej (np.: sarny, łosie, dziki) w czasie mroźnej zimy. 

                                                   Dziękujemy wszystkim za współpracę.

Czytaj więcej...