Konstruktorzy

Świetlica szkolna to magiczne miejsce. Dzieci mogły stać się przez chwilę największymi konstruktorami. W ruch poszły ulubione przez wszystkich klocki, z których uczniowie zbudowali fantastyczne konstrukcje. Były prace indywidualne, ale i zespołowe. Dzieci pokazały, że potrafią wspaniale współpracować i jednocześnie naprawdę świetnie się bawić. Wszystkim dopisywały doskonałe humory:) Monika Czerwińska, Dorota Budner

Czytaj więcej...

Dzieci lubią misie

Z okazji Święta Pluszowego Misia świetlica i biblioteka szkolna zaprosiła dzieci na zajęcia ze swoimi przytulankami – misiami. Dzieci dowiedziały się o historii pluszowego misia. Wysłuchały opowiadania o misiu Paddingtonie. Następnym punktem zajęć było rozwiązywanie zagadek o misiach, układanie puzzli, zaśpiewanie piosenki „Stary niedźwiedź” . Na zakończenie zajęć dzieci posmakowały misiowego przysmaku – miodku. Zabawy wszystkim się podobały i zajęcia przebiegły w miłej i radosnej atmosferze.

Czytaj więcej...

„Piękna nasza Polska cała”

W miesiącu wrześniu br. świetlica szkolna zorganizowała zajęcia patriotyczne pt. „Jestem małym Polskim Patriotą”. Był to cykl zajęć podkreślających znaczenie odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Pierwszym etapem zajęć było odczytanie i nauka wiersza pt. : „Kto ty jesteś? – Polak mały!”. Następnie dzieci wypowiadały się na temat znajomości symboli narodowych oraz wspólnie odśpiewano hymn Mazurka Dąbrowskiego. W części praktycznej uczniowie wykonali plakat przedstawiający mapę Polski, który ozdobili biało – czerwonymi kwiatami.

Czytaj więcej...

Lekcja patriotyzmu

Podczas cyklu zajęć patriotycznych podkreślających znaczenie Odzyskania Niepodległości przez Polaków, dnia 8 listopada br. dzieci ze świetlicy szkolnej wybrały się pod pobliskie pomniki, by uczcić pamięć i zapalić symboliczny znicz.

Czytaj więcej...

Wystawa - Portret mojej Pani

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z klas I-IV, korzystający ze świetlicy szkolnej, wykonali portrety swoich Pań. Swoje prace plastyczne uczniowie zaprezentowali w sali świetlicowej, a następnie wręczyli swoim wychowawcom.

Wszyscy uczniowie pokazali, jak bardzo doceniają i lubią swoje Panie. Każdy włożył ogrom pracy oraz serca w wykonanie portretu swojej wychowawczyni. Jestem pod wielkim wrażeniem wszystkich prac, nie ma nic piękniejszego niż uznanie w oczach dziecka.

 M.Czerwińska

Czytaj więcej...