„Zdrowo owocowo”

W maju dzieci uczestniczące w kółku kulinarnym przygotowały pyszne szaszłyki owocowe. Obieranie i krojenie owoców było dla uczniów wielką frajdą. A smak szaszłyków niepowtarzalny.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny "Moja wymarzona wakacyjna podróż",

W maju br. świetlica szkolna zaprosiła dzieci klas I-III do konkursu plastycznego pt. „MOJA WYMARZONA WAKACYJNA PODRÓŻ”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci podróżami i aktywnym wypoczynkiem, rozwijanie zainteresowań plastyczno – technicznych, rozwijanie wyobraźni dzieci oraz zachęcanie do działalności twórczej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Przy ocenie jury brało pod uwagę oryginalność, samodzielność wykonania, kreatywność i estetykę pracy. Autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni upominkami. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim dzieciom i gratulujemy wygranym.

Czytaj więcej...

Słodkie - co nieco

W kwietniu miały miejsce warsztaty kulinarne pierwszoklasistów. Uczniowie klasy Ia zrobili pyszne i pachnące gofry. Każdy wybrał dodatki według własnego smaku i ochoty. Aż miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie z wąsami z bitej śmietany lub czekolady. Apetyczny zapach świeżo pieczonych gofrów w mig rozszedł się po całej szkole.

Było pysznie i wesoło.

Czytaj więcej...

Z wycieczką w sali edukacyjnej OGNIK

We wtorek 29 maja świetlica szkolna wraz z klasą IA wybrała się na umówioną wizytę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie. Celem naszej wizyty były zajęcia w sali edukacyjnej Ognik. Przed rozpoczęciem zajęć uczniowie przebrali się w kurtki strażackie i założyli hełmy co dla wielu było miłym zaskoczeniem i sprawiło przyjemność móc na czas zajęć poczuć się jak strażak. Pan bryg. Andrzej Ledzion, bardzo rzeczowo i obrazowo zapoznał nas z zagrożeniami i sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach poprzez przygotowaną prezentację. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne. Dzwoniliśmy na stanowisko kierowania i zgłaszaliśmy różnorodne wypadki. Braliśmy również udział w udawanej sytuacji pożarowej- zadymienia pomieszczenia. Wizytę zakończyliśmy w strażackim garażu, gdzie oglądaliśmy samochody, do kilku z nich mogliśmy wsiąść. Zajęcia były bardzo pouczające i podane w atrakcyjny dla uczniów sposób.

Czytaj więcej...

Zajęcia czytelnicze w bibliotece MCK

Dnia 21 maja br. świetlica szkolna zorganizowała wyjście na zajęcia czytelnicze do biblioteki dziecięcej w Miejskim Centrum Kultury. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zabawie: rozwiązywały krzyżówki, zagadki, łamigłówki, rebusy, dowiedziały się ciekawych rzeczy o zwierzętach leśnych i ich zwyczajach. Zajęcia przebiegły w wesołej i miłej atmosferze.

Czytaj więcej...