„Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki”

14 lutego w dzień „Świętego Walentego”, dzień pełen miłości, przyjaźni i uśmiechów dzieci przebywające na świetlicy wysłuchały opowieści i wierszyków o początkach i historii powstania święta Walentynek. Wykonały piękne „walentynki” dla przyjaciół, rodziców, kolegów. Podsumowaniem zajęć było wręczenie wszystkim dzieciom słodkich lizaczków – serduszek.

Dorota Budner

Czytaj więcej...

„Przez skakankę skaczę ja, skaczesz ty”

W lutym świetlica szkolna zorganizowała zawody sprawnościowe – skakania przez skakankę. Dzieci z wielkim entuzjazmem i chęcią przystąpiły do zawodów.

Oto zwycięzcy:

I miejsce – Michasia Kosmalska IIA.

II miejsce – Marysia Zaręba IA.

III miejsce – Gabrysia Ostrowska IIA.

IV miejsce – Kacper Zembrzuski IVD.

V miejsce – Antek Kostkiewicz IIA.

Wszyscy zawodnicy zostali obdarowani słodkimi nagrodami.

Gratulujemy !!!!!

Dorota Budner

Czytaj więcej...

Konstruktorzy

Świetlica szkolna to magiczne miejsce. Dzieci mogły stać się przez chwilę największymi konstruktorami. W ruch poszły ulubione przez wszystkich klocki, z których uczniowie zbudowali fantastyczne konstrukcje. Były prace indywidualne, ale i zespołowe. Dzieci pokazały, że potrafią wspaniale współpracować i jednocześnie naprawdę świetnie się bawić. Wszystkim dopisywały doskonałe humory:) Monika Czerwińska, Dorota Budner

Czytaj więcej...

Bezpieczne ferie

Ferie to czas odpoczynku i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W dniu 21 stycznia uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej uczestniczyli w spotkaniu z p. policjantem i p. strażakiem. Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Panowie uświadamiali dzieciom zagrożenia jakie niesie ze sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz jakim niebezpieczeństwem jest czad „cichy zabójca”.

Czytaj więcej...

Dzieci lubią misie

Z okazji Święta Pluszowego Misia świetlica i biblioteka szkolna zaprosiła dzieci na zajęcia ze swoimi przytulankami – misiami. Dzieci dowiedziały się o historii pluszowego misia. Wysłuchały opowiadania o misiu Paddingtonie. Następnym punktem zajęć było rozwiązywanie zagadek o misiach, układanie puzzli, zaśpiewanie piosenki „Stary niedźwiedź” . Na zakończenie zajęć dzieci posmakowały misiowego przysmaku – miodku. Zabawy wszystkim się podobały i zajęcia przebiegły w miłej i radosnej atmosferze.

Czytaj więcej...