Świątecznie w bibliotece

Atmosferę Bożego Narodzenia w bibliotece czuć już od kilku dni. W ten magiczny czas dzieci z punktu przedszkolnego odwiedziły bibliotekę. Maluszki wysłuchały opowieści bożonarodzeniowych, obejrzały świąteczny film, a na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał prezent - piękną książeczkę.

Czytaj więcej...

DZIEŃ MISIA

Już 16 raz obchodzimy w Polsce – Światowy Dzień Pluszowego Misia. My także corocznie dołączamy się do świętowania tego sympatycznego dnia. W bibliotece odbyły się zajęcia czytelnicze związane z tą wspaniałą przytulanką. Dzieci poznały historię Misia Paddingtona, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, posmakowały ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka, a przede wszystkim przyniosły swoich pluszowych ulubieńców, o których tak fajnie opowiadały. Zajęcia w bibliotece przygotowały panie: Ewa Stolarz i Dorota Budner. A na zakończenie zajęć …zalała nas masa najróżniejszych miśków i ich właścicieli z kl. I-III pod opieka p. Moniki Zaborowskiej i p. Moniki MajewskiejSmile

Czytaj więcej...

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październikowe obchody MBS zainaugurowały zajęcia czytelnicze z dziećmi ze świetlicy, którym przyświecało hasło: „Przyszła jesień piękna, kolorowa dla malarzy już gotowa!”. Spotkanie było nawiązaniem do sobotniego dnia głośnego czytania. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „ Rządy Pani Jesieni” , przypomniały jakie zmiany zachodzą jesienią w naszym otoczeniu oraz wykonały pracę plastyczną. Zajęcia przygotowały: p. Ewa Stolarz i p. Dorota Budner, które wybrały i nagrodziły wykonawców najładniejszych prac.

A zostali nimi: Michasia Kosmalska, Tymek Różycki, Ala Skibińska, Nadia Lebioda

Czytaj więcej...

Dzień głośnego czytania

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów na wspólne, głośne czytanie przygód „Upiornej rodzinki” Klary Maciejewskiej. Spotkanie w bibliotece dostarczyło wiele uśmiechu i zachęciło do poznania dalszych, niesamowitych przygód.

Czytaj więcej...