Walentynkowo w bibliotece

 Walentynki to czas przyjaźni, radości i życzliwości. Czas miłych, uroczych niespodzianek i dzień dobrych uczuć. W tym sympatycznym dniu, biblioteka wystrojona w czerwone serduszka zapraszała wszystkich uczniów do zakochania się … w książkach. Zachęcała do tego wystawka nowości wydawniczych, zajęcia czytelnicze, na których dzieci dowiedziały się skąd pochodzi to święto, wysłuchały opowiadania „Franklin i walentynki” oraz obejrzały film „Zakochany Kundel”. Na wszystkich czekały słodkości. Uśmiechów i radości tego dnia było wiele.
Walentynki w bibliotece służyły promocji czytelnictwa oraz propagowaniu zasad życzliwości i grzeczności.

 Ewa Stolarz, Dorota Budner

Czytaj więcej...

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia, dzień urodzin autora książki o przygodach Kubusia Puchatka – Alana Milne - jest Dniem Kubusia Puchatka. Bibliotekę szkolną odwiedził ulubiony i najbardziej znany z misiów – sam Kubuś Puchatek. Uczniowie klasy IIIa oraz punktu przedszkolnego wysłuchali w bibliotece fragmentu książki z bohaterem spotkania, obejrzeli i wypożyczyli książki z jego przygodami. Spróbowali małe co nieco - przysmaku Kubusia. W postać Puchatka wcieliła się p. Ewa Nowakowska, dostarczając wielkiej radości wszystkim dzieciom.

Czytaj więcej...

Poranek z Panem Kornelem

Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu” – pisał Kornel Makuszyński.

8 stycznia minęła 135 rocznica Jego urodzin. Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowano wystawkę książek autorstwa Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie mogli także obejrzeć filmową wersję „Szatana z VII klasy”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc” a najmłodsi rozkoszować się przygodami „Koziołka Matołka”.

Czytaj więcej...

Świątecznie w bibliotece

Atmosferę Bożego Narodzenia w bibliotece czuć już od kilku dni. W ten magiczny czas dzieci z punktu przedszkolnego odwiedziły bibliotekę. Maluszki wysłuchały opowieści bożonarodzeniowych, obejrzały świąteczny film, a na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał prezent - piękną książeczkę.

Czytaj więcej...