Święta tuż!

Bombki choinkowe cieszą nasze oczy w każde święta Bożego Narodzenia. Od pokoleń są najpopularniejszą i najpiękniejszą choinkową dekoracją. Jak powstają te wszystkie kruche, szklane cuda?

W dniu 14 grudnia 2018r odpowiedzi na to pytanie postanowili poszukać uczniowie kl. IVb, IVd i IVe Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie, dlatego pod opieką wychowawczyń: Agnieszki Cichosz, Sylwii Janeckiej, Beaty Złotnik i Magdaleny Dalkowskiej, udali się na wycieczkę do fabryki bombek „Szkło Dekor” w Piotrkowie Trybunalskim. Proces wytwarzania szklanych ozdób choinkowych poznali z bliska.

 Zwiedzający najpierw zostali oprowadzeni przez przewodnika po całej produkcyjnej części zakładu. Mogli po kolei obejrzeć i poznać wszystkie ręczne etapy powstawania bombek: formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie, przygotowanie do zapakowania.
Po takim przygotowaniu każdy mógł spróbować już swoich sił i podczas warsztatów wykonać własne ozdoby. Przy fachowym wsparciu doświadczonej malarki, uczestnicy wycieczki dekorowali bombki według własnego pomysłu. Takie własne ozdoby każdy chętnie ze sobą zabrał - jako pamiątkę po wycieczce.